Konkurs Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi szczęśliwie dobiegł końca.
Do konkursu zgłosiły się osoby z całej Polski i komisja miała twardy orzech do zgryzienia przy wyborze 3 najlepszych prac. Komisja Konkursowa w składzie Adam Zawada – prezes DOT, Dominika Czerwińska-Lemieszek – przedstawicielka Gazety Wyborczej – patrona konkursu oraz Zdzisław Łazanowski – prezes Podziemnego Miasta Osówka zwracała uwagę na walory artystyczne oraz potencjał promocyjny prac konkursowych, na które składało się hasło oraz zdjęcie.
 
 • I miejsce – nagroda główna rower elektryczny EcoBike Basic Nexus Black trafia do Pani
  Anny Łokietko
 
 
Hasło: Szlak Tajemniczych Podziemi – rozwiąż zagadki Dolnego Śląska
 
 
 • II miejsce ex aequo – nagroda w postaci bonu – karty podarunkowej o wartości 1000 zł do wykorzystania w stacjonarnych sklepach Martes trafia do Pani
  Aurelii Mach
 
 
Hasło: Szlak Tajemniczych Podziemi. Znajdź swój własny skarb!
 
 
 
 • II miejsce ex aequo – nagroda w postaci bonu – karty podarunkowej o wartości 1000 zł do wykorzystania w stacjonarnych sklepach Martes trafia do Pana
  Dominika Hüpnera.
 
 
Hasło: Gdzie skała skrywa zagadki wieków
 
 
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom największego konkursu turystycznego w Polsce w 2022 roku! Każde zdjęcie i każde hasło było inspirujące i było namiastką tej wielkiej podróży, jaką trzeba było odbyć, aby zobaczyć każde z miejsc w ciągu niespełna 7 miesięcy. Budujące były również zupełnie inne spojrzenia na podziemia, których kilka dowodów prezentujemy powyżej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 2 grudnia we Wrocławiu. Zapraszamy do galerii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Konkurs zakończony

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich chętnych poszukiwaczy przygód do udziału w konkursie „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi”. To niepowtarzalna okazja, aby połączyć zwiedzanie z możliwością wygrania wyjątkowej nagrody – roweru elektrycznego. Konkurs trwa od 4.04.2022 do 31.10.2022.

Podziemia Dolnego Śląska – zwłaszcza po powrocie legendy o „złotym pociągu” – rozpalają wyobraźnię już nie tylko zdeklarowanych poszukiwaczy skarbów, lecz także każdego miłośnika historii i podróży. Położone w tym rejonie Polski, interesujące podziemne labirynty
twierdz i zamków, czy korytarze nieczynnych już kopalni, które w górzystych partiach
regionu drążono w zboczach w poszukiwaniu złóż, skrywają jeszcze niejedną tajemnicę
i nierozwiązaną zagadkę. Między innymi dlatego wycieczka trasą Szlaku Tajemniczych Podziemi, która obejmuje jedne z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych lokalizacji
w województwie, to niesamowita podróż nie tylko w głąb dolnośląskiej ziemi, ale przede
wszystkim – poprzez lokalne i fascynujące historie, które czekają na odważnych odkrywców.

Dolnośląski Szlak Tajemniczych Podziemi zrzesza obecnie dziesięć różnych atrakcji o kilku wspólnych cechach – wszystkie są ciemne, mroczne i arcyciekawe! Przy okazji ich zwiedzania można zdobywać pieczątki na specjalnej ulotce Szlaku Tajemniczych Podziemi. Zebranie wszystkich pieczątek upoważnia do odbioru Certyfikatu Zdobywcy Szlaku Tajemniczych Podziemi, a od 4.04.2022 roku także do udziału w konkursie organizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną.
Na zwycięzców tej akcji czekają: rower elektryczny EcoBike Basic Nexus Black oraz 2 vouchery do wykorzystania w sklepie Martes Sport o wartości 1000,00 złotych.

Co zrobić, aby zawalczyć o nagrodę?

 

 • Zebrać dziesięć pieczątek na jednej specjalnej ulotce*,
 • przygotować hasło reklamowe Szlaku Tajemniczych Podziemi,
 • wykonać zdjęcie jednej z dziesięciu atrakcji Szlaku Tajemniczych Podziemi i opatrzone danymi (imię i nazwisko) wysłać na adres: konkurs@dot.org.pl.

Zgłoszenia konkursowe (hasło reklamowe i ulotkę Szlaku Tajemniczych Podziemi) wraz z wypełnionym formularzem należy kierować do biura Organizatora na adres:

Dolnośląska Organizacja Turystyczna
ul. Świdnicka 44
50-027 Wrocław

 

Regulaminu Konkursu oraz formularz do pobrania:

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Dodatkowe informacje udzielane są mailowo: konkurs@dot.org.pl.

*Do zbierania pieczątek służy ulotka Szlaku Tajemniczych Podziemi, która jest bezpłatna, a którą Uczestnik może pobrać ze strony szlakpodziemi.pl (zakładka Certyfikat Zdobywcy Szlaku / Konkurs) lub w punktach Informacji Turystycznej we Wrocławiu: na dworcu Wrocław Główny lub na wrocławskim lotnisku. Ulotka dostępna jest również we w biurze DOT przy ulicy Świdnickiej 44 we Wrocławiu bądź u każdego ze Współorganizatorów – pod warunkiem jej dostępności. 

Zostań zdobywcą Szlaku Tajemniczych Podziemi!!!

Zbierz pieczątki z 10 obiektów należących do Szlaku, a otrzymasz Certyfikat Zdobywcy Szlaku Tajemniczych Podziemi.

 

Zdobądź wszystkie pieczątki na dedykowanej ulotce Szlaku Tajemniczych Podziemi i wymień w kasie obiektu należącego do Szlaku lub wyślij do biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej
(ul. Świdnicka 44, 50-027 Wrocław). W zamian za uzupełnioną ulotkę otrzymasz Odznakę oraz Certyfikat Zdobywcy STP.

W przypadku wysyłki ulotki pocztą, nie zapomnij zostawić informacji na jaki adres wysłać certyfikat oraz kto został Zdobywcą Szlaku. Pieczątki znajdują się w kasach biletowych obiektów należących do Szlaku.

Ulotka

Ulotka STP – Język polski – STP – 2022

Ulotka STP – Język angielski (English) – STP – 2021

Ulotka STP – Język niemiecki (Deutsch) – STP – 2021

Ulotka STP – Język czeski (čeština) – STP – 2021