Konkurs z fantastycznymi nagrodami!

3 edycja konkursu „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi” – konkurs z fantastycznymi nagrodami!

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich chętnych poszukiwaczy przygód do udziału w konkursie „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi”. To niepowtarzalna okazja, aby połączyć zwiedzanie z możliwością wygrania wyjątkowej nagrody – roweru elektrycznego. Konkurs trwa od 1.04.2024 do 31.10.2024.

Podziemia Dolnego Śląska – zwłaszcza po powrocie legendy o „złotym pociągu” – rozpalają wyobraźnię już nie tylko zdeklarowanych poszukiwaczy skarbów, lecz także każdego miłośnika historii i podróży. Położone w tym rejonie Polski, interesujące podziemne labirynty twierdz i zamków, czy korytarze nieczynnych już kopalni, które w górzystych partiach regionu drążono w zboczach w poszukiwaniu złóż, skrywają jeszcze niejedną tajemnicę i nierozwiązaną zagadkę. Między innymi dlatego wycieczka trasą Szlaku Tajemniczych Podziemi, która obejmuje jedne najciekawsze i najczęściej odwiedzane lokalizacje w województwie, to niesamowita podróż nie tylko w głąb dolnośląskiej ziemi, ale przede wszystkim – poprzez lokalne i fascynujące historie, które czekają na odważnych odkrywców.

Dolnośląski Szlak Tajemniczych Podziemi zrzesza obecnie dwanaście różnych atrakcji o kilku wspólnych cechach – wszystkie są ciemne, mroczne i arcyciekawe! Przy okazji ich zwiedzania można zdobywać pieczątki na specjalnej ulotce Szlaku Tajemniczych Podziemi. Zebranie wszystkich pieczątek upoważnia do odbioru Certyfikatu Zdobywcy Szlaku Tajemniczych Podziemi. Zapraszamy też do udziału w konkursie na Zdobywcę Szlaku Tajemniczych Podziemi.

Na zwycięzców tej akcji czekają: rower elektryczny oraz 2 vouchery do wykorzystania w sklepie sportowym o wartości 1000,00 złotych

 

Co zrobić, aby zawalczyć o nagrodę?

Zebrać dziesięć pieczątek na jednej specjalnej ulotce*

l

Przygotować opis wycieczki uwzględniający wizytę w atrakcji na Szlaku Tajemniczych Podziemi

Wykonać film do 60 sekund

Zgłoszenia konkursowe (opis szlaku i ulotkę Szlaku Tajemniczych Podziemi) wraz z wypełnionym formularzem należy kierować do biura Organizatora na adres:

Dolnośląska Organizacja Turystyczna
ul. Świdnicka 44
50-027 Wrocław

Dodatkowe informacje udzielane są mailowo: konkurs@dot.org.pl.

 

 

Do udziału w konkursie zapraszają:

Geopark Krobica – Kopalnia Św. Jana

Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

Twierdza Kłodzko

Podziemia Zamku Książ

Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Sztolnie Walimskie

Podziemne Miasto Osówka

Twierdza Srebrna Góra

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Dawna Kopalnia Uranu w Kletnie

Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze

Podziemna Trasa Turystyczna "Projekt Arado"

 * Do zbierania pieczątek służy ulotka Szlaku Tajemniczych Podziemi, która jest bezpłatna, a którą Uczestnik może pobrać ze strony szlakpodziemi.pl (zakładka Certyfikat Zdobywcy Szlaku / Konkurs) lub w punktach Informacji Turystycznej we Wrocławiu: na dworcu Wrocław Główny lub na wrocławskim lotnisku. Ulotka dostępna jest również w biurze DOT przy ulicy Świdnickiej 44 we Wrocławiu bądź u każdego ze Współorganizatorów – pod warunkiem jej dostępności.