Time Gates w Jeleniej Górze

Time Gates – Bramy Czasu to wyjątkowy kompleks tuneli w samym centrum Jeleniej Góry

Czy wierzyłeś w istnienie wehikułu czasu? Czy kiedykolwiek nauka była dla Ciebie nudna? Czy znasz historię legend Karkonoskich ? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź otwierając z nami Bramy Czasu – niepowtarzalną atrakcję w Jeleniej Górze!

Time Gates proponuje dwie, równie ciekawe formuły zwiedzania:

Trasa Historyczna – 1400 metrów podziemnej trasy turystycznej, czyli najdłuższe udostepnione podziemia w Karkonoszach.
Podczas 45-minutowej wędrówki z przewodnikiem poznacie nie tylko blisko 200-letnią historię obiektu, ale również burzliwe dzieje Dolnego Śląska.
Każdy uczestnik tej niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni będzie mógł stanąć oko w oko z Liczyrzepą – strażnikiem legend karkonoskich, poznać tajemniczą maszynę ukrytą w Hirschbergu podczas II Wojny Światowej, odkryć skarby Sudetów, a nawet… zobaczyć świecącą ścianę i zmierzyć się z ciemnością jaką znaleźć można jedynie głęboko pod ziemią.
W weekendowe popołudnia zabierzemy Was w podróż w czasie w zupełnej ciemności – jedynie w blasku lamp naftowych – Trasa Historyczna Maxi, czyli 1500 metrów podziemi i ponad 60 minut spaceru z opowieściami o historii obiektu i regionu.
Jeleniogórskie podziemia ożywają również wieczorową porą: ostatni piątek miesiąca czyli czas na Nocne Zwiedzanie.
Wówczas tajemniczym opowieściom towarzyszy jedynie blask lamp naftowych, a podróżnicy zabierani są na złowieszcze wzgórze Galgenberg lub zaproszeni do poznania zakamarków miasta z 900-letnią historią, czyli na spacer spowitymi w mroku uliczkami Jeleniej Góry.

Trasa Naukowa – to niesamowite doznania akustyczne i wizualne.
Na zwiedzających czeka największa w Polsce Cewka Tesli o mocy 2 milionów Volt, a w kolejnym ogromnym korytarzu tajemnicza substancja ukryta w naczyniach Dewara. Jej działanie Szalony Naukowiec zaprezentuje podczas 45-minutowego eventu pełnego wybuchowych eksperymentów – wspólnie z publicznością.
Jeżeli mało Wam wybuchów – zapraszamy na Trasę Naukową Powietrze vs Ogień. Wówczas będziecie mieli okazję na własnych dłoniach poczuć płomień o temperaturze nawet 2000 stopni.
W wybranych terminach zapraszamy wyjątkowych gości: ptaki, psy czy zwierzęta egzotyczne. Ciekawostki z nimi związane poznacie na Trasie Naukowej Przyroda.
W Time Gates – Bramy Czasu zorganizujecie również niesamowite Urodziny, na których oprócz eksperymentów i elektrycznego koncertu – na jubilata i jego gości czekają wyjątkowe lody azotowe

p

Time Gates – Bramy Czasu
ul. Chełmońskiego 3
58-500 Jelenia Góra

https://timegates.pl/

 
}

Czynne codziennie:

 • cały rok – 10-17
 1. Trasa historyczna:
  – bilet normalny – 35 zł
  – bilet ulgowy – 30 zł
  – bilet rodzinny (2+2)  – 120 zł

 2. Trasa naukowa:
  – bilet normalny – 25 zł
  – bilet ulgowy – 20 zł
 3. Bilet na dwie trasy:
  – bilet normalny – 55 zł
  – bilet ulgowy – 45 zł

Czas zwiedzania 1 trasy: 45-60 minut.